İtalya Turu Tur Programı

Büyük İtalya Turu

Uçak ile Gidiş - Araç ile Dönüş 

Roma – Napoli – Pompei – Siena – San Gimignano – Pisa – Floransa   - Milano – Sirmione – Verona - Venedik -Ljubljiana – Belgrad - Sofya

7 Gece 8 Gün 

Ekstra Tur Yok

 
Kalkış Yerleri:
PROGRAM
1 Gün: ( Bursa – İstanbul – Roma )

Bursa’da belirlenen hareket noktalarından hareket ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına gidiyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1223 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.55’te Roma'ya hareket. Yerel saat ile 13.45’te Roma'ya varış ve . Roma Şehir turumuza ilk olarak Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo’nun yaptığı İsa’nın çarmıha gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana’nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli bulunan Vatikan ve San Pietro Katedrali, Pieta Collosseo, Roma Forumu,  Circo Massimo yarış alanı, Mussolini’nin halka seslendiği Venedik Meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzda vereceğimiz serbest zaman sonrasında konaklama Roma’da otelimizde.

 


2 Gün: ( Napoli – Pompei – Roma )

Sabah kahvaltısı sonrası İtalya’nın en farklı şehri olan Napoli’ye  hareket ediyoruz. Napoli’de  Castello Nuovo, Santa Lucia, Vittoria Emanuella Galleria’nın benzeri Galleria Umberto  ve Pleibiscito Meydanlarını gördükten sonra Pompei ziyareti için hareket ediyoruz ; Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanını ziyaret ettikten sonra Pompei den ayrılarak yaklaşık 3 saat  süren yolculuk sonrasında Roma’ya  varış ve şehir merkezinde serbest zaman sonrası otelimize yerleşme. Konaklama Roma’da otelimizde. 

 


3 Gün: ( Pisa – Siena – Montecatini )

Sabah kahvaltısı sonrasında Siena’ya hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Sonrasında San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da,12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanı’nı göreceğiz. Ardından Ortaçağda İtalya’nın dört büyük liman şehirlerinden biri olan Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra Turumuzda vereceğimiz serbest zaman sonrasında konaklama Montecatini’de otelimizde. 

 


4 Gün: ( Floransa - Milano )

Sabah kahvaltısı sonrasında Floransa’ya hareket ediyoruz. Şehre varışın ardından, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Serbest zaman sonrası . Milano’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Milano’da otelimizde. Konaklama Floransa’da otelimizde.

 


5 Gün: ( Verona – Garda Gölü – Sirmione )

Sabah kahvaltısı ardından yapılacak olan Milano şehir turunda Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı ve Fortezza görülecek yerler arasındadır. Sonrasında İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi ardından Verona’ya gidiyoruz. Yapılacak olan Verona şehir turunda tarihi arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Kilisesi ve Juliet'in evi bulunmaktadır. Tur bitiminde Venedik-Mestre’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

 


6 Gün: ( Venedik )

Sabah kahvaltı sonrası kanallar sehri Venedik’e hareket ediyoruz, varışımızın ardından Venedik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme Köprüsü , Çan Kulesi  ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Turumuzda Venedik’in olmazsa olmazı   Gondol gezisi yapıyoruz. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Geceleme Mestre -Venedik’te otelimizde.

 


7 Gün: ( Ljubljana – Belgrad )

Sabah kahvaltısı sonrasında Sırbistan’ın başkenti, eski Yugoslavya’nın ve Osmanlı’nın eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket. Yol üzerinde Slovenya’nın Ljubljana şehrini gezdikten sonra Belgrad’a varıyoruz. Ardından Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborno Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan göreceğimiz yerler arasında. Ardından şehir merkezinde serbest zaman sonrası konaklama Belgrad’da otelimizde.8 Gün: ( Sofya – İstanbul – Bursa )

Sabah kahvaltısı ardından Sofya’ya rotamızı çeviriyoruz. Varışımız ardından Sofya’da Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Şehir gezisi ardından İstanbul üzerinden Bursa’ya hareket ve bir başka Zera Tour organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW) - Roma(FCO) arası ekonomi sınıfı uçak bileti

Vip araçlar ile tüm ulaşımlar

Havalimanı vergileri

3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Programda belirtilen tüm turlar  

Şehir vergileri (25 Euro) 

Vaporetto ücreti (15 Euro)

Gondol Turu ( 25 Euro )

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Schengen Vize Bedeli ( 120 Euro ) Yeşil Pasaport Vize’den muaftır.

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamaları

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ( 15 Euro )

Öğle ve Akşam yemekleri ve Tüm yemeklerde alınan içecekler

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Ekstra olarak istenilecek tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetlerKalkış Yerleri
  Notlar

  İptal Şartları
  Zera Turizm Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş.
  Konak Mh. Bilginler Cd. Eryıldız Sitesi A Blok 33A/A Nilüfer/BURSA
  0224 221 02 22 - 0507 383 87 47


  Bu çıktı 27.09.2021 21:53 tarihinde verilmiştir. Zera Turizm Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.