Kapadokya Turu Tur Programı
Kalkış Yerleri:
PROGRAM
1 Gün:

1.Gün ( Ihlara Vadisi – Narlıgöl – Kaymaklı Yeraltı Şehri – Güvercinlik Vadisi – Uç hisar Kalesi – Göreme Açık Hava Müzesi – Avanos )

Bursa’dan saat 00:00’da buluşma noktalarından sizleri alıyoruz ve turumuza başlıyoruz. Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında, toprağa hayat veren Melendiz Çay’ı bitki örtüsü, kiliseleri ve şapelleriyle doğa, tarih ve kültür olgularının bir araya geldiği Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Rehberimizin eşliğinde vadi içerisine doğru yürüyüşümüze başlayarak, vadi içerisinde bulunan Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar sonrası verilen serbest  zamanda fotoğraflarımızı çektikten sonra vadiden ayrılıp, volkanik bir arazi içerisinde bulunan, doğal güzelliği ile Kapadokya’da termal bir alan olma özelliği taşıyan, güzel manzarası ile ziyaretçilerine eşsiz kareler yakalama imkanı sunan Narlıgöl’de fotoğraf molası veriyoruz. Çekilen fotoğrafların ardından, Kapadokya’nın jeolojik oluşumunda sığınma amacı ile inşa edilmiş, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, mühendislik harikası olan  Kaymaklı yeraltı şehrini görüyoruz. Burada kiler, mutfak, sürgü kapılar, ahır gibi bölümleri gezdikten sonra ilgi çeken tarihi ve geçmişten günümüze kadar vadiye adını veren, müthiş manzaraya karşı eskinin izlerini hissetmek isteyenlerin uğrak noktası Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz ve öğle yemeğimizi almak için restoranımıza hareket ediyoruz. Yenilen yemekler sonrası, bölgedeki en yüksek peribacası sayılan Uçhisar Kalesini fotoğraflıyoruz. Ardından Göreme Açık Hava Müzesi'ne gidiyoruz. Göreme sınırlarında yer alan MS 4. yüzyıldan 12. yüzyıla kadar yoğun bir manastır hayatına ev sahipliği yapmış, kaya blokların içerisinde şapeller, kiliseler, mutfak ve yemekhane gibi bölümlerin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi’nde rehberimizin  anlatımları sonrası Aziz Basileus Şapeli, Yılanlı Kilise, Elmalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Buradan ayrıldıktan sonra, yöre insanı için atalarından kalma miras, Anadolu topraklarında çok uzun zamandır yaşayan bir el sanatı olan, çanak-çömlekçiliğin nadide örneklerini görmek için Avanos’ta bulunan çömlek atölyesine gidiyoruz. Çömlek atölyesinde yapılan bilgilendirme ve alışveriş sonrası otele yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

Extra Tur - Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz. )

Konaklama ve Yemek Bilgileri

Kahvaltı                 : Yöresel restoranlarda veya yol üzeri tesiste alınacak olup Ekstradır.

Öğle Yemeği         : Yöresel restoranlarda alınacak olup Ekstradır.

Akşam Yemeği     : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Konaklama            : Garden İnn Kapadokya Vb.2 Gün:

2.Gün ( Paşabağları – Hayal Vadisi -– Dervent Vadisi -  Ürgüp – Üçgüzeller – Asmalı Konak – Turasan – Tuz Gölü )

Sabah otelimizden alınan kahvaltı sonrası rotamızı bölgenin en meşhur noktalarından biri olan, peri bacası oluşumu ve gelişiminin en iyi görülebildiği, iki üç başlıklı peri bacası örneklerinin yoğun olduğu, keşişler vadisi olarak da bilinen Paşabağları mevkiinde gezi ve fotoğraf molası veriyoruz. Bir sonraki durağımız Hayal Vadisi olarak da adlandırılan oturan deve, fok balıkları gibi birbirinden farklı figürlere benzetilen, doğal oluşumların bulunduğu Dervent Vadisi olacak. Ardından otantik ortamı ve tarihi yüzüyle meşhur olan Ürgüp’ün dizilere de söz konusu olmuş şehir merkezine çeviriyoruz. Aracımızla yapacağımız panoramik tur sonrası, bölgenin en meşhur konağı olan Asmalı Konağı gezdikten sonra meşhur Turasan şarapları hakkında bilgi almak için aynı zamanda dileyenlerin tadım ve alışveriş yapabileceği şarap fabrikası ve mahzenine gidiyoruz. Tadım ve alışveriş sonraki durağımız bölgenin en meşhur Peribacaları olan Üç güzeller mevkiinde fotoğraf molası sonrası rotamızı Tuz Gölü’ne çeviriyoruz. Tuz gölü üzerinde yürüyüş yapıyor ve fotoğraf molası veriyoruz sonrasında Bursa’ya dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve bir başka Zera Tour organizasyonunda buluşmak dileği ile siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

Konaklama ve Yemek Bilgileri

Kahvaltı                 : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği         : Yöresel restoranlarda alınacak olup Ekstradır.

Akşam Yemeği     : Yöresel restoranlarda veya yol üzeri tesiste alınacak olup Ekstradır.

Konaklama            : Bu gece konaklama yoktur 

Extra Tur - Dileyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde otelden alınarak Balon Turu ve Balon kalkış izleme turu  yapabilirler.

 

 


ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

3 - 4  Yıldızlı Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Vip araçlar ile ulaşım

1618 nolu Turizm Kanununa göre zorunlu seyahat sigortası 

Tur programında belirtilen tüm geziler

Profesyonel rehberlik hizmetiFiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilen İlk gün sabah kahvaltısı ve son gün akşam yemeği

Öğle yemekleri

Tüm yemeklerde alınan içecekler

Tüm özel harcamalar

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

Ekstra olarak istenilecek tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetlerKalkış Yerleri
  Notlar

  İptal Şartları
  Zera Turizm Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş.
  Konak Mh. Bilginler Cd. Eryıldız Sitesi A Blok 33A/A Nilüfer/BURSA
  0224 221 02 22 - 0507 383 87 47


  Bu çıktı 27.09.2021 21:29 tarihinde verilmiştir. Zera Turizm Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.