Doğu Ekspresi Turu Tren Gidiş-Uçak Dönüş

 • Doğu Ekspresi Turu Tren Gidiş-Uçak Dönüş

1. Gün
Bursa – Ankara otobüs yolculuğu / Doğu Ekspresi ile Ankara – Kars yolculuğu (Yaklaşık 34 saat sürecek yolculuğumuzda yataklı vagonlarda bir gece seyahat ediyoruz.)

Bursa’dan belirlenen noktalardan saat 09.00’da hareket ediyoruz. Ufak bir mola sonrası saat 15:55’de yaklaşık otuz saat sürecek olan zevkli ve keyifli Kars seyahatimize başlıyoruz. Kış mevsiminin en güzel görüntülerini izleyerek Ankara – Kırıkkale – Kayseri – Sivas – Erzincan – Erzurum hattını izleyerek Kars’a ulaşıyoruz. Günümüzü ve gecemizi Anadolu’nun birbirinden güzel manzarası eşliğinde trenimizde geçiriyoruz. Misafirlerimiz trende sunulan yemek, içecek hizmetlerinden ekstra olarak faydalanabilirler.

2. Gün
Kars, otel transfer ve istirahat

Gece yarısı ulaşacağımız Kars garından bizi bekleyen aracımıza biniyor ve istirahat edeceğimiz otelimize geçiyoruz. Sabah erken saatlerde başlayacak turumuz öncesi dinleniyoruz.

3. Gün
Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Aşıklar atışması

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası 08.30’da hareket ile Ani’ye doğru yol alıyoruz. Kars Ani Harabeleri binlerce yıla uzanan bir tarihin izlerini sunuyor bizlere.  Ermenistan sınırımızı çizen Arpaçay’ın kenarında bulunan kentte Ermeni ve Selçuklu kültürlerini ait farklı yapıları rehberimiz eşliğinde geziyor ve tanıyoruz. Buradan Çıldır Gölüne doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan peynirleriyle ünlü Malakan ve Yalınçay köylerini panoramik olarak görüyoruz. Çıldır Gölüne ulaştığımızda buz tutmuş doğa harikasını hayranlıkla seyrediyoruz. Çıldır Gölünde mola veriyoruz. Kızaklarla kayanları, cirit oynayanları, ata binen ve balık tutanları görüyor, fotoğraflıyoruz. İsteyen misafirlerimiz bu aktivitelerden bazılarına katılabilirler. Molamız sonrası Kars Şehir Merkezine doğru hareket ediyoruz. Yöresel Kars Gecesi için Kale Kafe’ye geçiyoruz. Yöresel Kaz yemeği eşliğinde Kars âşıklar atışması ve Kafkas Gösterisi izledikten sonra Konaklama hotelde.

4. Gün
Kars Müzesi, Şehir Merkezi, Alışveriş, Sarıkamış, Erzurum

Kahvaltı sonrası 08.30’da valizlerimizi aracımıza teslim ediyor ve. Kars Kalesi, Fethiye Camisi, Taş Köprü ve Kars Evlerini görerek şehir merkezine ulaşıyoruz. Şehir merkezinde serbest vakit ve alışveriş. (Meşhur Kars kaşar peyniri, Kars balı, Kars gravyeri ve tereyağı gibi yöresel lezzetler ve tabi ki hediyelik eşyalar alınabilir.) Öğle yemeğini serbest aldıktan sonra Sarıkamış’a doğru hareket ediyoruz. Sarıkamış ve çevresi hakkında bilgileri rehberimizden alıyor ve serbest vakit sonrasında Erzurum’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız bu güzel şehrimizde akşam yemeğimizi Daşhane Restoran’da yöresel olarak aldıktan sonra otelimize geçiyor ve istirahat ediyoruz.

5. Gün
Yakutiye, Çifte Minareli Medrese, Oltu Taşı, Çarşı

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Erzurum’u gezmeye çıkıyoruz. Erzurum şehir gezimiz kapsamında Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler ve Oltu Taşı Çarşısı gezilerimiz sonrasında serbest vakit veriyoruz. İsteyen misafirlerimizle öğle yemeğinde meşhur cağ kebabını (ekstra) alıyor ve dönüş yolculuğuna başlamak üzere havalimanına geçiyoruz. Saat 15:25 uçağı ile Erzurum’dan Sabiha Gökçen Havalimanına uçuyoruz. İstanbul’dan katılan yolcularımız ile başka turlarımızda görüşmek üzere vedalaşarak ayrılıyoruz. Bursa’dan katılan yolcularımız için Sabiha Gökçen’de bekleyen transfer aracımıza binerek Bursa’ya ulaşıyoruz ve turumuzun sonu.

 

Not:  Müze ve ören yeri girişleri ücrete dahil değildir. Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerine müze kartına sahip olanlar ve 65 yaş üstü ücretsiz giriş yapabilir. Müze kart ücreti tur fiyatına dahil değildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Ekonomi sınıf dönüş uçak bileti.

İki kişilik kabinlerde yataklı tren seyahati.

Bursa – Ankara ve Havalimanı – Bursa transferleri.

The Kars Park Hotelde 2 Gece konaklama.

Erzurum Bora Park Hotel’de 1 Gece Konaklama

3 Sabah kahvaltısı.

2 Akşam yemeği.

Zorunlu seyahat sigortası.

Profesyonel rehberlik hizmeti.

Lüks turizm araçları ile tüm ulaşımlar.

Programda belirtilen tüm çevre gezileri.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm özel harcamalar

Tren seyahati boyunca tüm yiyecek ve içecekler

Tüm yemeklerde alınan içecekler

Öğle yemekleri

Ekstra olarak belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler.

Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Doğu Ekspresi Turu Tren Gidiş-Uçak Dönüş HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2