Büyük Gap Turu

2490.00 TL
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu
 • Büyük Gap Turu

UÇAKLI BÜYÜK GAP ( GÜNEYDOĞU ) TURU

Hatay - Gaziantep - Adıyaman – Diyarbakır - Mardin - Midyat – Şanlıurfa - Adana

5 GECE 6 GÜN

1. Gün
Harbiye Şelaleri - Hatay Arkeoloji Müzesi – St. Pier Kilisesi – Habib Neccar Camii – Uzun Çarşı – Titus Tünelleri

Bursa’dan 04:00’da belirlenen noktalardan hareket ile Sabiha Gökçen Havalimanına gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemleri ardından Pegasus Havayolları PC2130 Sefer Sayılı Sabiha Gökçen Havalimanı – Hatay Havalimanı uçuşu ile yolculuğumuza devam ediyoruz. Saat 07:45’de dinlerin ve dillerin kardeş gibi yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri olarak bilinen (HATAY) Antakya’ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı Harbiye Şelalerinde şelale manzarası ve su sesleri eşliğinde yapıyoruz. Ardından dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Hatay Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz. İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un Sefa ve Yasin suresinde adı geçen Habib-i Neccar’ın da kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Camii ziyaretimizin ardından eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyoruz. Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşı’ya giriyoruz. Çarşı gezimizin ardından Titus tünellerini görmeye gidiyoruz. Dağlardan inerek yaşamı tehdit eden sel ve taşkınlardan korunmak amacıyla yapılan tünelleri gördükten sonra otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.

Konaklama ve Yemek Bilgileri

Kahvaltı   : Yöresel restoranda alınacak olup Ekstradır

Öğle Yemeği   Yöresel restoranda alınacak olup Ekstradır

Akşam Yemeği   Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Konaklama   : Şirehan Hotel Vb. ( Gaziantep )

2. Gün
Kelaynak Kuşları Bakım Merkezi - Halfeti – Nemrut Dağı - Cendere Köprüsü - Diyarbakır

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kelaynak Kuşları bakım merkezi ziytaretimiz sonrası siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye ulaşıyoruz. Halfeti de tekne turuna çıkıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Tekne turumuzun bitiminde Halfeti’de çay ve fotoğraf molası sonra Adıyaman’a gidiyoruz. Adıyaman’da bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Kahta üzerinden muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiochos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce pek çok antik eser göreceğiz. Sırasıyla Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıt mezarı olan Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü’nü ve Kommagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia kalıntılarını görerek (panoramik) minibüslerimizle 2150mt. Yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. (Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde.) Nemrut Dağında doğu ve batı terasları, Zeus-Oramastes, Apollon- Mithras, Herakles-Artaganes, Tanrıça Kommagene/ Fortuna/ Tyche, Kral Antiochos ve koruyucu aslan-kartal heykellerini görerek günümüzü sonlandırıyoruz ve aracımıza binerek Diyarbakır’da konaklama için otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Konaklama ve Yemek Bilgileri

Kahvaltı   : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği    : Yöresel restoranda alınacak olup Ekstradır.

Akşam Yemeği    : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Konaklama     : Anemon Hotel, Amida Boutique Hotel Diyarbakır Vb.

 

3. Gün
Diyarbakır – Hasankeyf – Midyat - Mardin

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Diyarbakır’da Tarihi Hasanpaşa Hanı ve Ulu cami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “ yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evini ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Ardından panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci Surları olan kent surlarında Mardin Kapıyı, Keçi Burcunu ve Dicle Havzasını fotoğrafladıktan sonra bu güzel şehirden ayrılıyor ve Bismil güzergahından Batman’a ulaşıyoruz. Öğle yemeklerimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle Nehri tarafından hayat verilen ama Ilı Su Barajı ile Dicle nehrinin suları altında kalan olan Hasankeyf’in hüznüne ortak olacağımız bu gezimizde görkemini hala koruyan Hasankeyf kalesini , gizli su tünelini , El Rızık camiinin minaresini ve mağaraları görerek vereceğimiz serbest zamanın ardından Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden Midyat’ta kısa bir gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz. Sizlerin Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Midyat’ta verilen serbest zaman ardından aracımıza binerek Mardin merkezdeki otelimize gidiyoruz.

 

Konaklama ve Yemek Bilgileri

Kahvaltı     : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği    : Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam Yemeği   : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Konaklama    : HH Babil Hotel Mardin Vb.

4. Gün
Mardin – Göbeklitepe - Şanlıurfa – Sıra Gecesi

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Mardin Sokakları, Kırklar kilisesi, Abbaralar, Eski PTT binası, Ulu camii, Şehidiye camii gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Çarşıda verilen serbest zaman sonrasında Otantik yapısıyla bizi karşılayan ve bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek ayrılarak Şanlıurfa’ya gidiyoruz. Yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk Tapınağı olan Göbeklitepe 'ye ulaşıyoruz. Göbeklitepe gezimiz sonrası Akşam dileyen misafirlerimiz ile Akşam yemeği için Sıra Gecesine gidiyoruz ve konaklama otelimizde olacak. 

 

Konaklama ve Yemek Bilgileri

Kahvaltı   : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği   : Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam Yemeği    : Sıra Gecesi dahilinde alınıyor ( Ekstra 120 TL )

Konaklama     : El Ruha Hotel Vb. ( Şanlıurfa )

5. Gün
Şanlıurfa – Harran – Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi - Gaziantep – Zeugma Mozaik Müzesi

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin ardından Şanlıurfa Arkeoloji müzesine giderek bölge tarihi hakkında bilgiler alıyoruz. Devamında Balıklı Göl ve çevresini gördükten sonra çarşıda vereceğimiz serbest vaktin ardından  Zeugma Antik Kenti kazılarından çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezisi sonrasında Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde.

 

Konaklama ve Yemek Bilgileri

Kahvaltı     : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği    : Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam Yemeği  : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Konaklama     : Şirehan Hotel Vb. ( Gaziantep )

6. Gün
Gaziantep - Adana - Bursa

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından Gaziantep Kalesi, Bakırcılar Çarşısı, Baklavacılar, Elmacı Pazarı, Yemeniciler, Sedefçiler Çarşılarını geziyor ve Tahmis Kahvesinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Serbest zamanımızda rehberimizin önerileri doğrultusunda alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Ardından Adana’ya gidiyoruz. Adana’ya varışımız ile İlk durağımız Adana’nın tarihi simgelerinden Taşköprü oluyor. Seyhan Nehri üzerinde yer alan Taşköprü'yü fotoğrafladıktan sonra yapacağımız kısa bir yürüyüşle Ramazanoğulları Dönemi'nin Adana’daki en anıtsal yapısı olan Adana Ulu Cami’ne ulaşıyoruz. Sanatsal açıdan Selçuklu, Artuklu, Memluk ve Osmanlı üsluplarından çeşitli özellikleri barındıran yapıyı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezip fotoğrafladıktan sonra Adana’nın uzun yıllar başkentliğini yaptığı Ramazanoğulları Beyliği dönemine ait

olan Ramazanoğlu Konağı'nı görüp Saat Kulesi'ne ulaşıyoruz. 1881 yılında Ziya Paşa’nın valiliği döneminde inşasına başlanan 32 metre uzunluğundaki Saat Kulesi'ni gördükten sonra meşhur Adana Kebabı’nı tatma imkanı buluyoruz. Ardından Merkez Sabancı Camii’ni, Roma döneminden kalma ve Adana’nın sembolü olan 2 bin yıllık Taş Köprü’yü görüyor ve  dönüş yolculuğumuz için Adana Şakirpaşa Havalimanına gidiyoruz. Pegasus Havayolları PC2093 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:35’de uçağımız hareket ediyor. 21:00’da Sabiha Gökçen Havalimanına inişimiz ve bagaj işlemleri sonrası bizi bekleyen aracımız ile Bursa’ya yolculuğumuz başlıyor. Bursa’ya varışımız ardından bir başka Zera Tour organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Konaklama ve Yemek Bilgileri

Kahvaltı    : Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Öğle Yemeği    : Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam Yemeği   : Restoranda serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Konaklama      : Bu gece konaklama yoktur.  

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 
4 - 5 Yıldızlı otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
4 - 5 yıldızlı otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Sabiha Gökçen – Hatay Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
Adana – Sabiha Gökçen Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
Bursa – Sabiha Gökçen – Bursa ulaşım
Araç içi ikramlar
Programda belirtilen tüm turlar
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Seyahat Sağlık Sigortası   
Programda belirtilen tüm ulaşımlar
Zera Tour güvencesi
 
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 
* İlk gün sabah kahvaltısı , Son gün akşam yemeği
* Tüm öğle yemekleri
* Yemeklerinde alınacak tüm içecekler
* Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
* Programda ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve turlar,
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,    
* Halfeti Tekne Turu ( 50 TL )  
* Akşam Yemekli Sıra Gecesi ( 120 TL )
* Nemrut Dağı Minibüs ile ulaşım ( 50 TL )  
 
 
 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  28 Eylül • 05, 12, 19, 26 Ekim • 02, 09, 16 Kasım

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  28.09.20212.490,00 TL2.990,00 TL -0 - 2 Yaş 150,00 TL
  2 - 10 Yaş 1.990,00 TL
  Taksitler »
  05.10.20212.490,00 TL2.990,00 TL -0 - 2 Yaş 150,00 TL
  2 - 10 Yaş 1.990,00 TL
  Taksitler »
  12.10.20212.490,00 TL2.990,00 TL -0 - 2 Yaş 150,00 TL
  2 - 10 Yaş 1.990,00 TL
  Taksitler »
  19.10.20212.490,00 TL2.990,00 TL -0 - 2 Yaş 150,00 TL
  2 - 10 Yaş 1.990,00 TL
  Taksitler »
  26.10.20212.690,00 TL3.190,00 TL -0 - 6 Yaş 150,00 TL
  6 - 10 Yaş 1.990,00 TL
  Taksitler »
  02.11.20212.490,00 TL2.990,00 TL -0 - 2 Yaş 150,00 TL
  2 - 10 Yaş 1.990,00 TL
  Taksitler »
  09.11.20212.490,00 TL2.990,00 TL -0 - 2 Yaş 150,00 TL
  2 - 10 Yaş 1.990,00 TL
  Taksitler »
  16.11.20212.490,00 TL2.990,00 TL -0 - 2 Yaş 150,00 TL
  2 - 10 Yaş 1.990,00 TL
  Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Büyük Gap Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?  Tur Bilgileri

  • 0224 221 02 22 - 0507 383 87 47

  Benzer Turlar

  Büyük Gap Turu

  Büyük Gap Turu

  5 Gece 6 Gün

  28.09.2021

  2490.00 TL

  Kapadokya Balon Turu

  Kapadokya Balon Turu

  2 Gece 3 Gün

  08.10.2021

  1300.00 TL

  Adana – Hatay – Mersin – Tarsus Turu

  Adana – Hatay – Mersin – Tarsus Turu

  4 Gece 5 Gün

  17.10.2021

  3200.00 TL

  Yedigöller, Abant, Sapanca Turu

  Yedigöller, Abant, Sapanca Turu

  1 Gece 2 Gün

  23.10.2021

  490.00 TL

  Uçaklı Büyük Gap Turu 25-30 Ekim

  Uçaklı Büyük Gap Turu 25-30 Ekim

  5 Gece 6 Gün

  25.10.2021

  2690.00 TL

  Kapadokya Balon Turu 29 Ekim Özel

  Kapadokya Balon Turu 29 Ekim Özel

  2 Gece 3 Gün

  29.10.2021

  1600.00 TL

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2